Присадки до моторних масел – хімічні сполуки отримані синтетично, що використовуються для надання олії необхідних характеристик. У сучасному виробництві практично всі моторні олії виробляються з додаванням присадок, число присадок - 8, загальний об'єм або вміст присадок мастила до 25%. Виробники моторних масел отримують присадки у вигляді розчинів, у яких 50% активних речовин. Найпопулярнішими вважають пакети (композиції) присадок, що використовуються при виробництві конкретної моторної олії. Після процедури змішування моторного масла з композицією присадок виробник отримує готовий продукт, який продається кінцевому споживачеві. Як відбувається процедура змішування? У процесі необхідно дотримуватись безліч параметрів для отримання необхідного результату – температури та тиску, правильна подача компонентів (олії та присадки) для змішування, необхідний режим перемішування. Сукупність цих параметрів визначає якість кінцевого продукту.
Присадки, що застосовуються у моторних оліях торгової марки Mannol, відповідають усім сучасним вимогам. Кожна присадка має корисні характеристики, ось головні з них:
• Беззольні дисперсанти – перешкоджає появі опадів та відкладень, запобігає збільшенню в'язкості зі збільшенням кількості сажі;
• Депресорні присадки – розроблені спеціально для використання моторних масел за умов низьких температур, збільшують межу температури застигання олії;
• Модифікатори в'язкості;
• Антиокислювач – збільшує термін служби масла за допомогою гальмування окислення в роботі при високих температурах;
• Протипінні присадки – розроблені для протидії піні, утвореній під час роботи, особливо актуально у дизельних оліях.
• Зольні детергенти – присадка відноситься до миючого типу, виходячи з назви присадка відповідає за чистоту поршневої групи (кілець та поршнів).
Крім перерахованих вище існують і інші категорії присадок, що не застосовуються повсюдно, адаптація присадок до моторних масел проходить ретельну процедуру сертифікації і тривалий термін випробувань. Не винятком є і моторне масло Mannol, що виробляється на сучасному устаткуванні з дотриманням усіх сертифікатів якості. Через дорогу процедуру виробники масел дуже ретельно підходять до вибору типу присадки та її виробнику. У виробництво впроваджують як поодинокі присадки, і пакети.